Akreditovaný vzdělávací program BRAŠNÁŘ - BRAŠNÁŘKA

V posledních letech se obory brašnář nevyučují, ale výrobky od těchto řemeslníků se stále těší značné oblibě. Malý a střední živnostníci mají velké náklady, než alespoň trochu zaučí uchazeče o zaměstnání či brigádu. Z vlastní praxe můžu říci, že ve většině případů, když se lidé hlásí k brašnáři o práci a říkají, že mají zkušenosti, tak ty spočívají zejména v okoukaných postupech podle různých videí na internetu. Ta zde ale prezentují zejména zase jen amatérští kutilové. Pokud chcete mít takového člověka u sebe v pracovním prostředí, musíte jej tedy zdlouhavě odnaučovat jeho špatné návyky a ukázat mu od začátku, jak se vše pořádně dělá. To je samozřejmě časově náročné a nákladné.

Jak už jsem naznačil, je tedy velmi důležité, aby rekvalifikační kurz byl přípravou na to, aby uchazeč o zaměstnání měl návyky, zručnost a odbornost takovou, aby jeho budoucí zaměstnavatel měl co nejmenší náklady se zaškolením. Práce sedláře je specifická tím, že je rozmanitá, má širokou paletu použitých technologií, potažmo širokou škálu možných výrobků. Osvojit si dovednosti pod odborným dohledem je proto věc nezbytná. Vyučení mají jedinečnou šanci zjistit, jaké veškeré nářadí a nástroje k práci potřebují, jak se tvoří šablony, jaké jsou techniky ručního šití, řezání, barvení atd. Po úspěšném absolvování rekvalifikačního kurzu mají absolventi velkou šanci v daném oboru najít uplatnění, protože řemeslníků – profesionálu tohoto druhu je v současnosti výrazný nedostatek a jsou zavaleni značným množstvím práce. I lidé se sníženou pracovní schopností dokáží v oboru brašnář – sedlář najít uplatnění.

Kurz profesní kvalifikace BRAŠNÁŘ - 200 hodin (150h praxe + 50h teorie) je ukončen rekvalifikační pěti hodinovou zkouškou BRAŠNÁŘ - BRAŠNÁŘKA (kód: 32-001-H) s autorizovanou osobou. Jako rekvalifikační kurz proplácí úřad práce. Pro soukromé osoby je kurzovné 60.000Kč.

Rozhovor z pořadu Dobré ráno + zodpovězení nejčastějších dotazů